![]() |
Dane kontaktowe: Adam Grzebien, współtwórca projektu tel. kom.: +48 608 697 661 Kontakt z: gago@gago.co |
Ergonomiczne produkty oparte na wynalazkach własnego autorstwa
W wyniku ponadtrzyletniej realizacji projektu zostały stworzone nowatorskie produkty o ogromnym potencjale rynkowym, oparte na wynalazkach własnego autorstwa wraz z know-how wprowadzenia ich na rynek.
» Produkty
Produkty znajdują szerokie zastosowanie, jako artykuły codziennego użytku w gospodarstwach domowych, (np. na stanowisku do pracy czy nauki, w kuchni, ogrodzie itd.) oraz bankach, szkołach, czytelniach, bibliotekach, archiwach itd. Są wśród nich m.in. stół szybkopoziomowalny czy urządzenie dla branży komputerowej z grupy akcesoriów ergonomicznego stanowiska komputerowego, stanowiące produkt o bardzo dużym potencjale rynkowym. Jest nim innowacyjna podstawka pod monitor komputerowy na nogach o regulowanej długości, wyposażona w pulpit na dokumenty lub książki regulowany w różnych płaszczyznach. Podstawkę umieszcza sie na blacie biurka lub stołu, a monitor na blacie podstawki. Regulacja długości nóg podstawki pozwala dopasować wysokość położenia monitora do poziomu wzroku użytkownika. Spod blatu podstawki wysuwany jest pulpit na dokument lub książkę. Pulpit jest umiejscowiony pomiędzy monitorem a klawiatura. Zastosowanie odpowiednich mechanizmów przesuwno-obrotowych umożliwia ustawienie położenia pulpitu z dokumentem na odpowiednia odległość od oczu, pożądana wysokość i pod oczekiwanym katem. Pomaga to uczynić stanowisko ergonomicznym. Atutem dodatkowym jest możliwość wykorzystania przestrzeni pod podstawka np. na przybory biurowe.
» Rynek
Według danych statystycznych w Polsce jest ok. 30 milionów komputerów stacjonarnych i przenośnych użytkowanych w celach zawodowych, naukowych czy rozrywkowych. Firmy i przedsiębiorstwa, banki, urzędy, instytucje, szkoły, uczelnie, jak również, co najmniej 65% z 12,5 miliona gospodarstw domowych to odbiorcy ergonomicznych produktów. Aktywnych internautów jest w Polsce ponad 16 milionów.
» Model biznesowy:
• wykorzystanie istniejącego juz i ciągle rozwijającego sie rynku komputerowego;
• powiązanie wyrobów ze strony produkcyjnej z branża meblarska ze wskazaniem na meble biurowe, również plastikowe, ze strony użytkowej – głównie z branża IT;
• stworzenie przedsiębiorstwa produkcyjnego – centrum logistycznego współpracującego z podwykonawcami na zasadzie outsourcingu, konfekcjonowanie do postaci gotowych wyrobów oraz dystrybucja skoordynowana z kampania informacyjno-reklamowa;
• zabezpieczenie własnego rynku poprzez ochronę prawna autorskich wynalazków zgłoszonych w roku 2009 do Urzędu Patentowego RP itd.
» Współpraca z inwestorem
Przedsięwzięcie jest wielopłaszczyznowe, na zaawansowanym poziomie rozwoju, z ogromnym spektrum możliwych ostatecznych formuł współpracy. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na wydatki inwestycyjne oraz obrotowe niezbędne dla realizacji przedsięwzięcia.