![]() |
Dane kontaktowe: Bartłomiej Borzucki, Prezes Zarządu tel. kom.: + 48 604 113 487 Kontakt z: bartlomiej.borzucki@dydacto.com |
» Dydacto.com to serwis internetowy, który upraszcza i uatrakcyjnia rozwój nowoczesnej edukacji. Ideą Dydacto jest połączenie wszystkich stron zaangażowanych w proces kształcenia na jednej, przyjaznej i funkcjonalnej platformie komunikacji w Internecie. Serwis oferuje użytkownikom proste w obsłudze i częściowo darmowe narzędzia do komunikacji online. Wszystko, czego uczący się oraz nauczający potrzebują do nauki i pracy, znajduje się teraz w jednym miejscu w sieci, dostępne o każdej porze i z każdego komputera.
» Problemy, które rozwiązuje Dydacto, to m.in.:
• brak komunikacji na linii placówka dydaktyczna–nauczyciel–uczeń
• ograniczone kanały szerszej promocji placówek dydaktycznych oraz działalności zawodowej pedagogów
• niedoskonałość narzędzi wspomagających współpracę nauczyciela z uczniem i rodzicem
• znikoma liczba informacji na temat placówek, jakości oferty edukacyjnej i rzetelności pracy pedagogów
» Pomysł na powstanie Dydacto zrodził się z naszych własnych doświadczeń. Sami, będąc studentami, zaobserwowaliśmy ogromną potrzebę stworzenia funkcjonalnej platformy komunikacji między grupą uczących się a grupą nauczających.
» Dydacto dąży do połączenia wszystkich stron zaangażowanych w proces kształcenia i nie skupia się tylko na jednej gałęzi edukacji, ale stara się wspierać nauczycieli i uczniów na wszystkich etapach kształcenia.
Dlatego użytkownicy serwisu dzielą się na trzy grupy:
1. Uczniowie, studenci, kursanci
2. Nauczyciele, wykładowcy, instruktorzy
3. Szkoły publiczne i prywatne: od przedszkoli po uczelnie wyższe, a także szkoły nauki jazdy, językowe czy szkoły tańca.
» Aplikacje i funkcjonalności, które oferuje Dydacto, to m.in.: generator zadań, możliwość prezentacji dorobku naukowego (nauczyciel) oraz oferty dydaktycznej (placówka), tworzenie adresu w domenie Dydacto (nauczyciel i placówka), opcja oceniania i komentowania profilu nauczyciela i placówki, tworzenie grup wirtualnych (również sami uczniowie mogą je tworzyć), publikacja materiałów dydaktycznych na profilu nauczyciela, szkoły lub grupy, dodawanie ogłoszeń, kalendarz wydarzeń.
» Dydacto spośród konkurencji wyróżnia przede wszystkim kompleksowość rozwiązań i dążenie do odpowiedzi na wszystkie potrzeby odbiorców edukacji. Sami nadal jesteśmy związani z rynkiem edukacyjnym i inspirację do tworzenia nowych funkcjonalności czerpiemy z własnych doświadczeń. Ponadto oferujemy użytkownikom generator zadań, który wypełnia lukę na rynku polskiej edukacji. Umożliwia on tworzenie i rozwiązywanie testów oraz gromadzenie i korzystanie z bazy zadań Dydacto.
» Model biznesowy spółki Dydacto opiera się na dwóch filarach:
1. Reklamy personalizowane – wyświetlane na wybranych profilach szkół i nauczycieli
2. Dochód z działalności serwisu, mikropłatności za płatne aplikacje oraz opłaty za dodatkowe usługi, hosting i dystrybucję materiałów edukacyjnych, współpraca z wydawnictwami.
» Dydacto działa na rynku edukacji, który – ze względu na specyfikę swojej działalności – jest odporny na załamania rynkowe. Ludzie uczą się i korzystają z usług edukacyjnych praktycznie przez całe życie, co daje serwisowi dobre perspektywy rozwoju. Szacunkowa liczba nauczycieli, pracowników naukowych oraz instruktorów w Polsce to ponad 0,7 mln ludzi, liczba uczniów – około 3,5 mln, studentów – prawie 2 mln, a placówek w bazie Dydacto – ponad 50 tys.
» Pozyskane fundusze planujemy przeznaczyć na działania marketingowe, które zwiększą świadomość marki wśród potencjalnych użytkowników (na poziomie ogólnokrajowym i europejskim) oraz na wdrożenie płatnych funkcjonalności. Dalszy rozwój serwisu jest także uzależniony od zatrudnienia nowych pracowników.